نیلوفر

نیلوفر جان تا این لحظه 2 سال و 4 ماه سن دارد

مهاجرت به آلمان و شرایط عمومی آن

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان در قاره اروپا واقع شده و یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است. مهاجرت به آلمان همچنین ثروتمندترین کشور اروپاست. این کشور متشکل از 16 کشور است که می توانند در برخی مسائل به طور مستقل عمل کنند. آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، G8 و G5 است و سخنگوی اتحادیه اروپا است. با توجه به اینکه چهارمین کشور صنعتی قدرتمند است، کارخانه ها و شرکت های بزرگی در آلمان قرار دارند و فرصت های زیادی برای کار در این کشور ایجاد کرده اند. در سال‌های اخیر، آلمان با کمبود نیروی کار مواجه بوده و مهاجرانی را از سراسر جهان برای رفع نیازهای خود جذب کرده است. بنابراین برنامه های مهاجرتی و شرایط ویژه برای جذب مهاجر در نظر گرفته می شود. سیستم آموزشی معروف دنیا و دانشگاه های رایگان دلیل دیگری است که مهاجران این کشور صنعتی را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. به همین دلیل هر ساله مهاجران زیادی برای اقامت آلمان اقدام می کنند که در این میان بسیاری از ایرانیان آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند.

مهاجرت به آلمان و نحوه اخذ اقامت آلمان از طرق مختلف یکی از موضوعات پرطرفدار در جستجوی گوگل است. روز به روز در حال افزایش است، بنابراین افرادی که علاقه مند به مهاجرت به آلمان هستند باید در انتخاب مسیر مهاجرتی خود نهایت دقت را داشته باشند و برای انتخاب صحیح لازم است با کارشناسان و مشاوران مجرب و وکلای مهاجرت به آلمان مشورت کنند. با ادامه مقاله همراه باشید و از تمامی راه های مهاجرت به آلمان مطلع شوید.


مزایا و معایب زندگی در آلمان انواع راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
تحصیل در آلمان از دیرباز مورد توجه بسیاری از دانشجویان به خصوص در سال های اخیر بوده است. دلایل زیادی از جمله سطح بالای عملی بودن در دانشگاه های آلمان، سیستم آموزشی رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی عالی، فرصت تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط کاری عالی پس از فارغ التحصیلی و دلایل دیگر باعث شده است که آلمان به یک کشور تبدیل شود. اولین انتخاب مهاجرت و تحصیل البته در نظر داشته باشید که خود آموزش نمی تواند منجر به اقامت دائم آلمان شود و برای دستیابی به این امر باید افراد پس از اتمام تحصیل در آلمان مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی آلمان خود را برای کار تغییر دهند. فارغ التحصیلان این فرصت را دارند که به مدت 18 ماه در آلمان بمانند و به دنبال کار باشند و اگر در این زمان نتوانستند شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند باید آلمان را ترک کنند.

فایل تصویری و پادکست موسسه حقوقی ملک پور در زمینه آموزش در مدارس آلمان


دانلود پست 7 دقیقه ای 13 کیلویی

پخش کننده صدا

از دکمه های بالا و پایین برای افزایش یا کاهش صدا استفاده کنید.
1.00 برابر
30
00:00

دانلود پست ۷ دقیقه ۳۴ کیلویی
او در آلمان در مقطع لیسانس تحصیل کرد
معمولا برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی و آزاد آلمان باید در کنکور زبان ایران پذیرفته شوید. اما موسسه MIE فرصت خوبی برای تحصیل در دانشگاه دولتی آلمان با مدرک 12 ساله بدون پذیرش در دانشگاه ملی ایران فراهم کرد. در واقع دانشجویانی که دیپلم 12 ساله در ایران با مهارت زبان آلمانی در سطح A2 یا B1 گرفته اند می توانند در دوره و پایه زبان آلمانی شرکت کرده و وارد مقطع کارشناسی شوند.

او در آلمان در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کند
دوره های تحصیلات تکمیلی در آلمان در اکثر رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود و دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد با مدرک آیلتس 6.5 یا بالاتر یا مدرک B2 در زبان آلمانی ادامه دهند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس تقریباً به اندازه لیسانس است و دانشجویان در هر ترم تحصیلی حدود 150 تا 300 یورو می پردازند.

او در آلمان در مقطع دکترا تحصیل می کند
در مقطع دکتری پذیرش با تایید استاد راهنما انجام می شود و در واقع کسانی که دارای سوابق تحصیلی خوبی هستند و می توانند توسط استاد راهنما تایید شوند می توانند در مقطع دکتری تحصیل کنند. همانطور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به عنوان شغل پذیرفته می شود و دانشجویان می توانند با عملکرد مناسب در دانشگاه امرار معاش و تامین هزینه های زندگی خود را تامین کنند. البته میزان این حقوق بستگی به عملکرد دانشجو دارد و حقوق همه دانشجویان یکسان نخواهد بود.

کار تحصیلی در آلمان
آلمان دوره هایی به نام کار تحصیلی را برای کسانی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار هستند ارائه می دهد. دوره های زبان آلمانی برای افرادی که دیپلم 12 ساله خود را دریافت کرده اند و سن آنها زیر 24 سال است، متقاضی می تواند برای کار مرتبط با رشته خود از 16 تا 20 سال در آلمان تحصیل کند. ساعت ها مشغول باشید. این دوره ها برای اکثر رشته های تحصیلی ارائه می شود. داوطلب با شرکت در این دوره ها علاوه بر آن حقوق ماهیانه ای بین 300 تا 500 یورو دریافت خواهد کرد.

 

https://www.estahbanaty.org/immigration/germany/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/


تاریخ : 20 آذر 1400 - 17:17 | توسط : مدیر سایت | بازدید : 85 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام