نیلوفر

نیلوفر جان تا این لحظه 2 سال و 4 ماه سن دارد

کوین ترودو

تمام پاسخ ها به هر سوال کوین ترودو در دوره آرزوی تو دستور توست و کتابهای دیگر موجود است. بگردید تا پیدا کنید. در بزنید تا در به روی شما باز شود. اما باید به دنبالش باشید و از دری که باز شده وارد شوید!

مردی نزد من آمد و در مورد “راز” پول درآوردن سوال کرد. او مشتاق اکتساب و پول درآوردن بود. از او سوال کردم که برنامه تلوزیونی کوین ترودو مورد علاقه‌ی او چیست؟ او فهرستی از حدود ۲۰ برنامه ای که هر هفته تماشا می کرد را ارائه داد. او تمام هفته مسابقات فوتبال و ورزشهای دیگر را هم تماشا می کرد. (در اصل او بیشتر وقت خود را صرف تماشای تلویزیون می کرد!) تمام کاری که باید انجام می داد این بود که ۱ هفته تلویزیون تماشا نکند و کتابی که به او می دهم را بخواند. او ناراحت شد و گفت من فقط “راز” را می خواستم، او نمی خواست مطالعه کند! او با ناراحتی از پیش من رفت. من عشق را برایش فرستادم اما میدانستم که هنوز آماده‌ی دریافت این هدیه نیست. آیا شما آماده دریافت آن هستید؟ در موردش فکر کنید!
حتما ببینید: چهار مرحله یادگیری کوین ترودو را از زبان محمود جولایی بیاموزید

کتاب های کوین ترودو
آیا میدانید کتابهای کوین ترودو در ایران برای اولین بار توست محمود جولایی ترجمه و چاپ شده و تنها از طریق سایت راز موفقیت عرضه می شود.

شما به راحتی می توانید دو جلد کتاب کوین ترودو را از طریق سایت و یا کانال راز موفقیت یا پشتیبان سایت ۰۹۳۹۱۷۵۲۸۵۴ (تلگرام یا واتساپ یا تماس تلفنی) سفارش دهید.

۱- کتاب آرزوی تو دستور توست.

۲- کتاب بخواه تا براورده شود.

کتابهای کوین ترودو عبارتند از :

۱- Your Wish Is Your Command Book-Guidebook “آرزوی تو دستور توست- کتاب راهنما و تمرینات روزانه” (جهت خرید کتاب آرزوی تو دستور توست اینجا کلیک کنید)

۲- Your Wish Is Your Command Book-AudioBook “کتاب بخواه تا برآورده شود” ( جهت سفارش کتاب بخواه تا براورده شود اینجا کلیک کنید)

۳- Kevin Trudeau’s Mega Memory “کتاب خود آموز تکنیکهای تقویت حافظه (مگا حافظه کوین ترودو) (جهت سفارش کتاب ابر حافظه اینجا کلیک کنید)

۴- Natural Cures They Don’t Want You to Know About “کتاب درمان‌های طبیعی که آن‌ها نمی‌خواهند شما بدانید- کوین ترودو”

۵- Free Money They Don’t Want You to Know About “کتاب پول رایگانی که آنها نمی خواهند شما بدانید- کوین ترودو”

۶- more natural cures revealed “کتاب درمان های طبیعی (تغذیه و رژیم غذایی) – کوین ترودو “

۷- Recession Cures: Get Rich in Tough Times “درمان رکود اقتصادی: ثروتمند شدن در دوران سخت- کوین ترودو “

۸- The Weight-Loss Cure “They” Don’t Want You to Know About “کتاب درمان با کاهش وزن، که آنها نمی خواهند شما بدانید – کوین ترودو”

۹- Debt Cures “They” Don’t Want You to Know About “بدهی درمانی که انها نمی خواهند شما بدانید- کوین ترودو”

(توجه از انجایی که بجز کتاب دوم سایر کتاب های کوین ترودو در ایران ترجمه نشده، عنواینی که بنده برای کتاب ها انتخاب کرده ام صرفا ترجمه عبارت است و ممکن است مترجمی با عنوان دیگری کتاب را به چاپ برساند.)

جهت آگاهی و توضیحات بیشتر راجب کتاب های کوین ترودو کلیک کنید.
معروف ترین دوره و سمینار کوین ترودو – آرزوی تو دستور توست
کوین ترودو روزی تصمیم گرفت آموخته های خود در گروه های مخفی را به مردم عادی خارج از این گروه ها بیاموزد. با مخالفت های بسیاری موجه شد. حتی برای فروش کتاب هایش با مشکلات زیادی مواجه شد.

طبعا افرادی که در این گروه ها بودند، راضی به افشای راز های موفقیت انها در جامعه نبودند. این افراد همگی سرشناس و با نفوذ و ثروتمند بودند.

در این گروه ها از سال ها پیش از هر کسی که وارد گروه می شد، یک قول و تعهد کتبی اخذ می شد. متعهد بودن آنها در اوایل اشتراک در گروه مخفی بارها و به شکل های مختلف، آزمایش می شود. حتی برای انتشار ندادن اطلاعات داخل گروه توجیهات روانشناختی هم صورت می گیرد و در واقع ۱۰۰ دلیل در ذهن فرد ایجاد می کنند که چرا نباید اطلاعات به بیرون درج کند.

افشای فرمول موفقیت توسط ترودو
اما آقای کوین ترودو برخلاف قوانین صد ساله گروه های مخفی تصمیم گرفت فرمول های موفقیت را افشا کند. در ابتدا با مخالفت های بسیاری مواجه شد ولی توجه نکرد و یک سمینار گران قیمت دو روزه مخفی در جایی نزدیکی کوه های آلپ ترتیب داد.

برای سمینار خود دعوت نامه هایی به افراد سرشناس با سمت های بالا در سرتاسر جهان ارسال کرد. دعوت او با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و این سمینار در واقع دوره قانون جذب بود که با عنوان ” آرزوی تو دستور توست – your Wish Is your Command ” است. خبر خوبی که سایت راز موفقیت به شما می دهد آن است که

شما می توانید این دوره را با هزینه بسیار کمی (شاید یک صدم قیمت واقعی) و با کیفیت عالی با فرمت صوتی (دوبله فارسی) بدون سانسور از طریق لینک زیر تهیه کنید. اگر تهیه از طریق سایت برای شما سخت بود از طریق شماره ۰۹۳۹۱۷۵۲۸۵۴ در تلگرام یا تماس و یا شماره های دفتر ۲۶۷۲۱۸۴۱ به راحتی در تلگرام و یا واتساپ و یا ارسال رایگان پستی تهیه کنید.


نکته : در پاسخ به سوال برخی دوستان که میپرسند آیا مطالب بدون سانسور است یا خیر، باید بگوییم ما و دیگر فعالان این حوزه کتاب ها و دوره های کوین ترودو را از یک منبع مشخص تهیه میکنیم و تفاوتی در نوع مطالب ارائه شده وجود ندارد و هیچکدام از دوره ها و کتاب های کوین ترودو سانسور شده نیست.

بهترین و معروفترین دوره کوین ترودو : دوره کوین ترودو (بدون سانسور)| ۱۳ ساعت فایل صوتی + ۱۱ فایل درسهایی که کوین نگفت از استاد جولایی
ویدئو، توضیحات محمود جولایی
جهت دانلود روی لینک بالا کلیک کنید و در صفحه باز شده راست کلیک کنید و save as…

 

شبکه جهانی اطلاعات
کوین ترودو بعد از برگزاری دوره آرزوی تو دستور توست، زمانیکه با استقبال بی نظیر مردم سرتاسر جهان مواجه شد، تصمیم گرفت سبک آموزش گروه های مخفی را برای مخاطبین خود اجرا کند.

کوین ترودو تصمیم گرفت آموزش های خود را از طریق اینترنت در اختیار مردم جهان قرار دهد. کوین سایت شبکه جهانی اطلاعات (Trudeau’s Global Information Network – GIN) را با آدرس «https://www.globalinfonetwork.ca» راه اندازی کرد.

مصادره اموال ترودو
متاسفانه در سال ۲۰۱۴ بعد از آنکه کوین ترودو راهی حبس فدرال شد، خانه و دارایی های او را مصادره کردند. از جمله دارایی های کوین ترودو سایت شبکه جهانی اطلاعات بود. مقامات قضایی کنترل شبکه جهانی اطلاعات کوین ترودو را در اختیار خود گرفت.

مقامات دادگاه به اعضای GIN اطلاع دادند که الگوی تجاری باشگاه شبکه جهانی اطلاعات کوین ترودو احتمالاً به یک طرح هرمی غیرقانونی شبیه است. سایت و همه دارایی های مربوط به شبکه جهانی اطلاعات نیز در حراجی های بعدی به فروش رسید.

هدف از راه اندازی کلوب شبکه جهانی اطلاعات
هدف کلوب شبکه جهانی اطلاعات براساس توضیحات کوین ترودو این بود که از سرار جهان عضو گرفته و رازهای موفقیت را اموزش دهد. سیستم کار شبکه جهانی اطلاعات به این شکل بود که افراد وارد سایت شده و بعد از پرداخت حق عضویت وارد سطح یک می شدند.

بر اساس آنچه در زمان نگارش این مقاله (اسفند-۱۳۹۸) در سایت شبکه جهانی اطلاعات آمده، حق عضویت اولیه (initial membership fee is about $5 per day) در شبکه جهانی اطلاعات حدود ۵ دلار در روز قید شده است.

البته یادآور می شوم که در کلوب فعلی شبکه جهانی اطلاعات، کوین ترودو حضور ندارد و ایشان تا سال ۲۰۲۲ در حصر فدرال به سرخواهند برد. (بعد ها دادگاه اعلام کرد در تحقیقات خود متوجه شده است که تیم متشکل از ۳۰ مشاور میلیاردر که کوین ترودو در شبکه جهانی اطلاعات قول آن را داده بود، وجود خارجی نداشت.)

عضویت در سایت شبکه جهانی
بنده (محمود جولایی) تلاش کوین ترودو کردم که از طریق سایت شبکه جهانی اطلاعات عضو کلوپ شوم، اولا حتما باید با فیلترشکن وارد شوید، دوم ۴۹۵ دلار حق عضویت این سطح بود که در قبال پرداخت آن فایل های صوتی و ویدیویی آموزشی دریافت میکنید. همچنین اشاره شوده بود که در جلسات حضوری کلوپ دعوت خواهید شد.

توضیحات زیادی در رابطه با محتوای آموزشی ارایه شده در قبال پرداخت حق عضویت داده نشده بود و تا پرداخت را انجام ندهید هیچ صفحه دیگری برای شما باز نمی شود. با توجه به اینکه خود کوین ترودو در کلوپ فعال نیست به نظر نمی اید که عضویت در کلوپ ارزش پرداخت شهریه های بالای آن را داشته باشد.

 

https://kevintrudo.ir/


تاریخ : 11 دی 1399 - 00:24 | توسط : مدیر سایت | بازدید : 1018 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

ای اف تی چیست؟ تکنیکی فوق العاده برای کنترل احساسات و درمان بیماری ها

ای اف تی چیست؟
ای اف تی ( EFT ) تکنیکی است برای رها سازی احساسات در ضمیر ناخودآگاه و غلبه بر برخی بیماری های روان تنی مثل ام اس، میگرن، اختلالات ذهنی، مشکلات معده و… که مخفف عبارت Emotiona Freedom Techniques میباشد.

ای اف تی چیست؟
ای اف تی (EFT) توسط گری کریگ که فارغ‌ التحصیل دانشگاه استنفورد آمریکاست، در سال ۱۹۹۷ ابداع شد. گری کریگ هسته اصلی این تکنیک رو از دکتر کالاهان یادگرفت و برای تکمیل روش خود از ان ال پی هم استفاده کرد و در نهایت ای اف تی امروزی رو ابداع کرد و در سال ۲۰۱۷ کتاب استاندارد طلایی ای اف تی رو منتشر کرد.

در سال ۲۰۱۲ بالاترین مرجع روانشناسی امریکا موسوم به APA، با تحقیق و بررسی ای اف تی بر روی هزاران نفر، مجوز آموزش ای اف تی رو صادر کرد و این تکنیک رو بعنوان علم پذیرفت.

قبل از اینکه به ادامه معرفی این تکنیک بپردازیم، میخوام درباره عملکرد آمیگدال که قسمتی از مغزه اطلاعات مفیدی بهت بدم که بتونی به واسطه شناخت آمیگدال و استفاده از تکنیک ای اف تی، احساسات منفی و ناخوشایند رو رها کنی و اثر منفی تروماها رو خنثی کنی، در موقعیتهای مختلف هیجانات و احساساتت رو کنترل کنی، برای بهبود روابط عاطفی و کاری ازش استفاده کنی، از ظرفیت ها و توانایی هات نهایت استفاده رو ببری و در نهایت باعث بهبود کیفیت زندگیت بشی.

خب بریم سراغ آمیگدال و عملکرداش
غده آمیگدال چیست؟
آشنایی با غده آمیگدال
آمیگدال در مغزِ میانی قرار داره، سیزده تا هسته داره که هرکدوم عملکردای مختلف دارن، خیلی کارا انجام میده اما وظیفه اصلیش آژیر خطر بودنه! یعنی هشدار میده که چه وضعیتی خطرناکه.


آمیگدال خاطرات رو به احساسات ربط میده. ما معمولا از شرایطی که نسبت بهش احساس ناخوشایند داریم دوری میکنیم که میتونه ریشه در خاطرات و تجربیات ناخوشایند یا بستر فرهنگی ای در آن رشد میکنیم، داشته باشه.


وقتی آمیگدال بگه این اتفاق چیز بدیه! آژیر خطر مغز روشن میشه… چطوری؟ واکنشهای بیولوژیکی نشون میده! ضربان قلب بالا میره مردمک چشم گشاد میشه، کورتیزول آزاد میشه واینا اتفاق میفته که بدن رو برای عکس العمل حمله یا فرار آماده کنه.

واکنش دیگه ای که آمیگدال انجام میده ، اینه که در مواقع تنش زا، بخش های دیگه ذهن رو غیر فعال می کنه تا تمام تمرکزش روی مشکل جمع شه. دوپامین ترشح و کارکرد ذهن مختل میشه! یعنی فراموش میکنی چکار بکنی و نکنی! اصطلاحا مغز سفید میشه و وقتی از آن شرایط خارج میشی مغز به حالت قبل برمیگرده و دوباره به فایلِ اطلاعاتت دسترسی پیدا میکنی و جواب ها یادت میاد.

مغز مکانیکی و ای اف تی چیست؟
ای اف تی چیست؟ کنترل احساسات
حساب کنید چقدر آدما روزانه با افکار منفی و استرس دائما این قسمت رو تحریک می کنن، در واقع آنها سیستم آژیر خطرِ ذهنی رو بطور دائمی روشن میگذارن و نمیتونن فرقی بین شرایط خاص و شرایط معمولی قائل بشن! در حالیکه وظیفه آمیگدال اینه که در مواقع اضطراری به ما هشدار بده. اگه این سیستم بطور دائمی فعال باشه، بخش های دیگه ذهن مثل لذت بردن از زندگی یا شادی رو نیمه فعال می کند و بهمون یادآوری می کند که: “الان بدنمون در وضعیت اضطراریه وقت لذت بردن نیست!”
برای همینه که چرا اکثراوقات حال خوبی نداریم!

عکس العمل دیگر آمیگدال اینه که در لحظات تنش زا کاری میکنه که هوشیار و آگاه به رفتارمون نباشیم.
خب اجازه بدین مثال بزنم
معلم دانش آموزی رو میبره پای تخته ازش سوال میپرسه و فرد هم بلد نیست، معلم سرزنش یا تنبیهش میکنه بقیه هم مسخرش میکنن، چه اتفاقی میفته؟ آمیگدال دفعات بعد که در این شرایط قرار بگیره اینو یه موقعیت خطرناک تصور میکنه آژیر خطر فعال میشه و واکنش ها شروع میشه. ممکنه جواب سوالم بلد باشه، ولی ذهنش قفل میکنه و مغزش سفید میشه در نتیجه نمیتونه به اون اطلاعات دسترسی پیدا کنه ولی وقتی از آن شرایط خارج بشه جواب سوال ها هم یادش میاد.

احتمالا تجربه کردین زمانی که کسی، چیزی بهتون میگه یا رفتاری انجام میده و تو میمونی چی بهش بگی! بعدا یادت میفته ای بابا کاش اینطوری جوابشو میدادم!


یا بخاطر استرس رفتاری انجام میدی که بابتش شرمنده میشی که ای وای چرا من اون کارو کردم!
بله دوستان همه این کارا زیر سر آمیگدالِ عزیزمونه!

رابطه آمیگدال و ای اف تی چیست؟
احساستی مانند خجولی و آمیگدال
آمیگدال و رفع خجولی در جمع و جمعیت و کاربرد ای اف تی
یکی از دوستانم بدلایلی از زمانهایی که توجه همه بهش معطوف میشد از حرف زدن تو جمع خصوصا غریبه ها میترسید و خجالت میکشید.

یکی از ریشه هاش برمیگشت به خاطره ای از دوران کودکیش، در جمعی حرف میزنه و مورد تمسخر قرار میگیره، آمیگدالش این موقعیت رو بعنوان موقعیتی که قراره احساس بدی رو تجربه کنه، تصور میکنه، یه موقعیت خطرناک! هر زمان که مورد توجه جمعی قرار می گرفت یا می خواست در جمعی صحبت کنه آژیر خطر مغزش روشن میشد و عکس العمل فرار رو انتخاب میکرد؛ برای اینکه آمیگدال راحت پسنده، نمیخواد تغییر کنه و از دایره امن و راحتش بیرون بیاد.

در نتیجه ی این رفتار فرصت هاش رو از دست داد نمی توست ظرفیتها و توانایی هاش رو نشون بده، از پایان نامه ش دفاع کنه، تو مصاحبه های کاری موفق بشه یا روابط خوبی رو با آدمای جدید تجربه کنه.

با استفاده از تکنیک ای اف تی (EFT) به دوستمون کمک کردیم که بتونه رابطه آمیگدال رو با اون موضوع و شرایط عوض کنه یعنی تونست اون بار هیجانی و احساسی رو از بین ببره، بدنبالش آژیر خطر خاموش شد و واکنش آمیگدال تغییر کرد، در نتیجه با ترکیب ای اف تی و تکنیک های دیگر تونست مسیرهای عصبی جدیدی رو بسازه.
اخیرا از پایان نامه ش با موفقیت دفاع کرد و مطمئنم که میتونه از پسِ مصاحبه کاریش هم بربیاد.

با استفاده از ای اف تی احساسات ناخوشایند انباشته شده رو هدف میگیریم و برای همیشه از شرشون خلاص میشیم.

حالا بریم سراغ معرفی جامع ای اف تی EFT

کاربرد ای اف تی چیست؟
از ای اف تی برای حذف خاطرات ناخوشایند و تروما، رهاسازی احساسات منفی و نامطلوب مانند استرس، ترس و… استفاده میشه و همینطور میشه از این تکنیک برای تغییر، حذف و جایگزینی باورها و عادت ها، حل مشکلات روان تنی و روحی بهره برد.

برای اینکه بدونی عادتها چطور شکل میگیرند پیشنهاد میکنم مقاله ی تغییر عادت های قدیمی و جدید|چگونه عادت بد را با عادت خوب جایگزین کنیم؟ رو مطالعه هم کنی.

نحوه اثرگذاری ای اف تی
طب سوزنی
طب سوزنی و نحوه اثر گذاری ای اف تی
تکنیک ای اف تی ترکیب طب سوزنی و روانکاوی است.

رابطه ی اف تی و طب سوزنی چیست؟
در واقع ای اف تی (EFT) نوعی طب سوزنی روحی است، با این تفاوت که از سوزن استفاده نمیکنیم و در عوض به مشکلات روحی می پردازیم. طب چینی بر این باور هست که اگه انرژی بدن که در مریدین (مسیر جریان انرژی) جریان داره به طور متعادل در گردش باشه باعث حفظ سلامتی بدن میشه؛ اما هر چیزی که این تعادل رو بهم بزنه مثل احساسات ناخوشایند، باعث بیماری و کسالت میشه.

با ای اف تی میتوان مسیر انرژی بدن یا مریدین ها رو با سرانگشت تحریک کرد و جریان انرژی رو به تعادل و هماهنگی رسوند، برخلاف روش های نوین پزشکی که فقط به دنبال بهبود علائم هستن، ای اف تی به ریشه مشکلات جسمی و روحی میپردازه، اگر از این تکنیک درست استفاده و ریشه مشکلات حل بشه، مشکلات جسمی هم بهبود خواهند یافت.

ای اف تی میتواند به درمان جسم از طریق برطرف کردن عوامل انرژیکی و احساسی آن کمک کند.

طبق دانش عمومی هرگونه تنش احساسی میتونه مانع توانایی بدن در شفای جسم بشه، پزشکان مدتهاست که میدونن مسائل احساسی میتونه بر شیمی بدن اثر بگذاره و باعث بروز انواع مشکلات جسمی از ریزش مو و مشکلات پوستی گرفته تا نقص سیستم ایمنی و سرطان ها شه.

وقتی از تکنیک ای اف تی برای رهاسازی احساسات گناه، استرس، ترس، خشم و خاطرات تروما استفاده میکنیم، علائم جسمانی هم بهبود پیدا میکنن.

در خیلی از موارد میشه از ای اف تی (EFT) مستقیما بر روی علائم جسمانی بدون رهاسازی احساسی، استفاده کرد و باعث تخفیف علائم جسمانی شد.

احساسات و استرس و کاربرد ای اف تی برای رفع آن
استرس و کاربرد های ای اف تی چیست؟
در ای اف تی فرد با شناسایی و سنجش میزان احساسات خود مثل ترس یا اضطراب، تلاش میکنه که احساسات رو از حالت ابهام و ناشناس بودن بیرون بیاره که این مرحله خیلی مهمه.
چرا؟
فرض کن توپ پر از بادی رو با دست زیر آب نگه داشتی، چقدر طول میکشه تا خسته شی؟ ۱۰ دقیقه؟ یکساعت؟ یک روز و…؟ بالاخره خسته میشی و توپ رو رها میکنی.

ما در طول زندگی دقیقا همین کار رو کنیم. یعنی احساساتمون رو به جای ابراز، سرکوب می کنیم و به اعماق ناخودآگاهمون میفرستیم و می ترسیم که خدایی نکرده توسط دیگران قضاوت شیم و این روند اشتباه ادامه پیدا می کنه تا زمانی که خسته شده و قدرت احساسات سرکوب شده از توان ما بیشتر شه.

اگر به احساسات سرکوب شده رسیدگی نکنیم، دیر یا زود با قدرت مخرب بیشتر، باعث انواع بیماری ها مثل میگرن، افزایش وزن، دیابت، افسردگی، معده درد و… میشه.

در ای اف تی( EFT) که فرایندی دو مرحله ای ست، احساسات رو به سطح ذهن خودآگاه میاریم. اول بصورت ذهنی روی مسئله مورد نظر خاص تمرکز میکنیم و یا عباراتی رو تکرار میکنیم و بعد همزمان با ضربات انگشت روی برخی از نقاط مریدین ها آنها رو تحریک میکنیم. به این ترتیب انرژی رو از حالت سکون خارج می کنیم. با تکرار این کار فرد در زمانی کوتاهی به آرامش و صلح درونی خواهد رسید.

ای اف تی اغلب مدت زمان لازم برای درمان به روش های متداول رو از سالها و ماهها به چندساعت و چند دقیقه کاهش میده.

تحقیقات زیادی روی تکنیک ای اف تی صورت گرفته از جمله مقاله دیوید فاینستاین اما اگر میخوای قدرت واقعی این تکنیک رو درک کنی، خودت دست بکار شو و امتحانش کن!

نقاط ای اف تی در بدن کدامند؟
نقاط ای اف تی در بدن برای رها سازی احساسات
در بدن ما نقاط ای اف تی چیست؟
۹ مرحله نقاط ای اف تی چیست؟
۱- ضربه کاراته: در وسط بخش گوشت آلوی دست، بین مچ و انتهای انگشت کوچک.

نقطه کاراته در بدن
نقطه کاراته در دست ها
۲- فرق سر: بالاترین نقطه سر، اگر دو گوش رو با خط فرضی از بالای سر بهم متصل کنیم و خط فرضی دیگری از بینی تا پشت گردن بکشیم، محل تقاطع این دو نقطه، نقطه فرق سر خواهد بود.

۳- بالای ستون بینی و ابتدای دو ابرو

۴- انتهای دو ابرو کنار چشم (استخوان گودی چشم که در راستای مردمک چشم قرار داره.)

۵- استخوان زیر گودی چشم

۶- حد فاصل بین زیر بینی و لب بالایی

۷- فاصله بین چانه و لب پایینی

۸- استخوان ترقوه: برای پیدا کردن این نقطه انگشت اشاره رو بر روی حفره U شکل گلو (محل گره کراوات) قرار بده و ۲.۵ سانت به پایین سمت ناف و ۲.۵ سانت به طرفین چپ یا راست برو ، این نقطه دقیقا روی برجستگی ترقوه قرار نداره بلکه در ابتدای آن است.

۹- زیر بغل: هم تراز با نوک سینه در مردان و وسط سینه بند در زنان هست، حدود ده سانتی متر یا چهار انگشت پایین تر از زیر بغل قرار داره.

پنج قسمت دستور اساسی ای اف تی چیست؟
تفکر در ای اف تی چیست؟
تفکر و ای ای اف تی
۱. مسأله رو مشخص کن:
بطور ذهنی مشخص کن مشکلی رو که میخوای حل کنی چیه، این هدف دستور اساسی ای اف تی میشه. مثلا ترس از ارتفاع یا درد کتف.

۲.شدت اولیه رو بسنج:
شدت مشکل یا درد مزبور رو قبل از شروع کار اندازه بگیر. برای اینکار میتونی از مقیاس صفر تا ده عددی بهش بدی. ده به معنی بدترین حالتی که بابتش داری و صفر یعنی هیچ مشکلی از این بابت نداری. به این ترتیب با هربار انجام دستور اساسی میتونی نحوه تاثیرگذاری و تغییرات رو مقایسه کنی.

۳.تصحیح:
هر دور ضربه زدن رو با تصحیح شروع میشه. جمله تصحیح رو بساز و موقع گفتن آن به نقطه کاراته ضربه بزن. اینطوری سیستم شما متوجه میشه که بر روی چه مسئله ای میخوای کار کنی.

برای ساختن جمله تصحیح به دو نکته توجه کن:

۱. وجود مشکل را بپذیر
۲. خودت رو هم با وجود مشکل بپذیر
و جمله تصحیح رو به این صورت بساز:

“باوجود اینکه…. را دارم اما خودم را دوست دارم و میپذیرم”

۳- در جای خالی مشکل مورد نظرت رو شرح بده.
مثلا:
_باوجود اینکه کتفم درد میکنه اما خودم رو دوستدارم و میپذیرم.

_با وجود اینکه از ارتفاع میترسم اما خودم رو دوستدارم و میپذیرم.

_با وجود اینکه میل زیادی به سیگار کشیدن دارم اما خودم رو میپذیرم.

_با وجود اینکه افسرده ام اما عمیقا خودم رو دوستدارم.

نکته: همیشه در ای اف تی منفی ها رو هدف میگیریم چون آنها باعث اختلال انرژی میشن و دستور اساسی ای اف تی همون ها رو برطرف میکنه و در نتیجه موجب آرامش میشه.

۴. مراحل:
این مهم ترین بخش دستور اساسیِ ای اف تی ست که مسیرهای انرژی رو تحریک میکنه. برای اینکار بر روی نقاطی که در بالا شرح داده شد، با دو انگشت سبابه و میانی ضربه بزن و همزمان جمله تصحیح رو بر روی هر نقطه تکرار کن، تا تمرکز شما و سیستم انرژی بدنت روی مشکل موردنظر حفظ بشه.

۵.شدت مشکل رو دوباره بسنج:
اندازه گیری احساسات در ای اف تی چگونه است؟
اندازه گیری در ای اف تی
دوباره شدت مشکل رو در مقیاس صفر تا ده بسنج و این عدد رو با مقدار قبلی مقایسه کن تا نحوه پیشرفت فرایند رو ببینی.
و این روند یعنی دستور اساسی رو چند دور برای حل مشکل تکرار کن.

توجه

PTSD و خاطرات تروما
خاطرات تروما و پی تی اس دی
ای اف تی بر روی سربازان جنگی مبتلا به PTSD تست شده که در درمان اختلال اضطراب افسردگی، درد جسمی و بی خوابی این افراد مؤثر بوده. پژوهشگران در تلاش‌ هستن تا اثر بخشی این روش رو روی سایر اختلالات و بیماری‌ ها هم تست کنن اما از آنجایی‌ که تأثیر این روش هنوز روی خیلی از وضعیت‌ ها مورد مطالعات پژوهشی کافی قرار نگرفته بنابراین توصیه میکنیم از ای اف تی بعنوان درمان مکمل و نه درمان اصلی استفاده کنید.

اگر درد مزمن جسمی یا مشکلات شدید روحی دارید لطفا از کاربر حرفه ای ای اف تی کمک بگیرید!

توهم بزرگ
اگر میخوای آموزش ای اف تی رو در همین جا متوقف کنی، لطفا بخاطر داشته باش که نحوه ی استفاده شما در حد ابتدایی ست‌! و فقط ۲۰ درصد از مزایای ای اف تی ‌‌‌‌(EFT) بهره میبری، خیلی از کاربران با انجام دستور اساسی به نتایج فراتر از انتظار معمولشان رسیدن و ممکنه به این نتیجه برسند که ای اف تی یعنی دستور اساسی و از ۸۰ درصد باقی مزایا غافل میشن. توجه کن اگر شدت مشکل به صفر نرسید، نیاز به ریشه یابی مشکل خواهی داشت. ما کارگاه ای اف تی که بزودی برگزار میشه ای اف تی رو به صورت کامل آموزش خواهیم داد.

 

https://www.janblaghy.ir/%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-eft-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9B-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81-%D8%AA%DB%8C/


تاریخ : 01 دی 1399 - 04:56 | توسط : مدیر سایت | بازدید : 1003 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید